پشت پرده زندگی چهره‌های فیلم اسکاری ایران

فرستاده شده: مارس 18, 2012 توسط دانيل در سینمای ایران
برچسب‌ها:, , ,

پشت پرده زندگی چهره‌های فیلم اسکاری ایران

«اصغر فرهادی»، بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی است که در «جدایی نادر از سیمین» دیدیم..

آن‌ها پرافتخارترین فیلم تاریخ سینمای ایران را ساخته‌اند. «جدایی نادر از سیمین»… دقت کنید که این فیلم در مورد جدایی است، جدایی و طلاق اما خوشبختانه تمام آن‌هایی که در این فیلم نقش مهمی داشته‌اند زندگی‌های مشترک مستحکم و ایده‌آلی دارند. ما در این‌جا شما را با زندگی واقعی آن‌ها آشنا می‌کنیم و البته به شما می‌گوییم که همه آن‌ها 2 فرزند دارند!

پیمان معادی : پدری که صبح‌ها بچه‌هایش را ‌به مدرسه می‌برد

او امروز «نادر» سینمای ایران است که به واسطه بازی در مهم‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، به شهرتی جهانی رسیده است. او بازیگر اصلی فیلم اصغر فرهادی است که داستان، حول محور جدایی از همسرش «سیمین» می‌شود و اختلاف اصلی‌شان بر سر «ترمه» تک دخترشان است اما آنچه در فیلم از «نادر» می‌بینیم، یک نمایش صرف است اما «پیمان معادی» در زندگی شخصی‌اش همسر «فرانک قوانلو» است و این زوج صاحب 2 دختر زیبا هستند که بعضی روزها پدرشان را مجبور می‌کنند صبح‌ها برای بردن‌شان به مدرسه زودتر از خواب بیدار شود. شاید بد نباشد بدانید درآمد «پیمان معادی» به هیچ وجه وابسته به دنیای سینما و فیلمنامه‌نویسی نیست، زیرا او یک گالری ساعت بسیار زیبا در یکی از خیابان‌های خوب تهران دارد و از آن‌جا روزگار می‌گذراند.

‌لیلا حاتمی و علی مصفا :زوج عاشق

آنچه درباره زندگی خصوصی و مشترک لیلا حاتمی با علی مصفا بازیگر و کارگردان مطرح سینمای ایران باید گفت این است که نوع آشنایی و ازدوا‌ج‌شان بسیار خاص و البته جالب است. قضیه این بوده که «داریوش مهرجویی» برای ساخت فیلم «لیلاَ» از این 2‌دعوت به همکاری می‌کند که… توصیه می‌کنیم بقیه داستان را از زبان خود لیلا حاتمی بخوانید: «آقای مهرجویی اول من و علی مصفا را به‌هم علاقه‌مند کرد و بعد فیلمش را ساخت. آن حس‌ها همه‌اش واقعی بود. قبل از شروع فیلمبرداری، حس‌های‌مان به‌هم شروع شده بود. اصلا آقای مهرجویی اول ما را به هم علاقه‌مند کرد و بعد فیلمش را ساخت!» دختر مرحوم «علی حاتمی» کارگردان بزرگ سینمای ایران در فیلم‌های دیگری نیز با «علی مصفا» همبازی شده است؛ ازجمله «میکس»، «سیمای زنی در دوردست»، «آسمان محبوب» و فیلم اکران نشده «پله آخر.» او در قسمت دیگری از صحبت‌هایش، این ازدواج را به نوعی به ضرر «علی مصفا» خوانده است: «بعد از «لیلا» همین‌جور با سیل پیشنهادهای دوتایی مواجه می‌شدیم اما از آن‌ها فرار می‌کردیم یا هیچ‌کدام‌مان نمی‌رفتیم یا فقط من می‌رفتم و این همیشه به ضرر علی تمام می‌شد و بیشترین آسیب را او می‌دید!» جالب است بدانید چندی پیش «داوود رشیدی» بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون خاطره جالبی درباره چگونگی ازدواج لیلا حاتمی و علی مصفا به زبان آورد: «صمیمیت من و «علی حاتمی» به سال‌های پیش برمی‌گردد. ما با هم دوست بودیم و رفت‌و‌آمد خانوادگی داشتیم‌. لیلی و لیلا با هم بزرگ شدند‌. من و علی حاتمی واقعا مثل 2 برادر بودیم و رفت‌و‌آمد ما با خانواده او هنوز هم ادامه دارد تا جایی که آقای مصفا برای خواستگاری از لیلا (حاتمی) پیش من آمد چون علی (حاتمی) دیگر فوت کرده بود و من هم او را به این کار تشویق کردم‌.» «لیلا حاتمی» و «علی مصفا» امروز صاحب 2 فرزند به نام‌های «مانی» و «عسل» هستند که پرورش آن‌ها دغدغه اصلی لیلا حاتمی است. از ما نشنیده بگیرید اما اگر برای حضور در فیلم‌تان سراغ «لیلا حاتمی» رفتید، 2 چیز را حتما درنظر داشته باشد؛ یک پرستار خوب و زبده برای نگهداری بچه‌ها و یک سرویس رفت‌وبرگشت از مدرسه‌شان. چیزی که «حمید نعمت‌الله» و دوستانش نتوانستند فراهم کنند و به همین دلیل همکاری‌شان در «وضعیت سفید» حاصل نشد!

شهاب حسینی و پریچهر حسینی:یک زندگی آرام و بدون حاشیه

داستان آشنایی شهاب حسینی و همسرش بسیار بامزه‌ است:‌ «22ساله بودم که با بچه‌های تئاتر دانشگاه تهران کار می‌کردم؛ جوانی سرگشته از طبقه ‌متوسط جامعه که به امکانات تفریحی متمولانه دسترسی نداشت. تا قبل از این‌که همسرم را ببینم، قصد ازدواج نداشتم تا این‌که روزگار ما را در برابر هم قرار داد. به او پیشنهاد آشنایی دادم اما‌ همسرم هیچ اعتقادی به اینگونه دوستی‌ها و آشنایی‌ها نداشت و گفت: اگر کسی واقعا عاشق است و تمایل قلبی برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش‌ دارد، باید در این راه صادقانه گام بردارد و بنابراین موضوع را با خانواده‌ام در میان گذاشتم‌ و مصمم به ازدواج شدم. دیگر تکه‌ دوم زندگی‌ام را پیدا کرده بودم. بعد از صحبت‌های اولیه و رسم و رسومی که در این رهگذر طی می‌شود، بعد از 4-3 ماه نامزدی، عقد کردیم ‌اما‌ شرایط برگزاری جشن عروسی را نداشتم، از طرفی مایل بودم استقلال در زندگی را با برگزاری جشن توسط خودم آغاز کنم؛ به همین دلیل 3 سال طول کشید تا ما به جشن عروسی برسیم. ما هم مثل زن و شوهرهای دیگر در مواردی توافق نداشتیم؛ در گذرگاه‌هایی به بن‌بست برخوردیم و در جاهایی به «مو» می‌ر‌سیدیم اما در انتهای هر ماجرا وقتی می‌ایستادیم و به همدیگر نگاه می‌کردیم، احساس می‌کردیم ‌‌واقعا یکدیگر را دوست داریم.» امروز «شهاب حسینی» یا همان «حجت» فیلم اصغر فرهادی‌، صاحب 2 پسر به نام‌های «محمد امین» و «امیر علی» است و در کنار همسرش، در کافه‌ای که در لواسان در اطراف تهران افتتاح کرده‌اند، زندگی آرام و لذت‌بخشی دارند.

اصغر فرهادی و پریسا بخت‌آور:2 کارگردان و 2 دخترشان

از او به‌عنوان مهم‌ترین و پرافتخارترین کارگردان سینمای ایران نام برده می‌شود؛ «اصغر فرهادی» با فیلم‌هایی همچون «چهارشنبه سوری»، «شهر زیبا»، «درباره الی…» و «جدایی نادر از سیمین» درخشید و با گرفتن جایزه اسکار که به ویترین پر‌زرق و برق افتخاراتش اضافه کرد، جان دوباره‌ای به سینمای از یاد رفته ایران بخشید. او امروز ‌به همراه خانواده‌اش در کشور فرانسه زندگی می‌کند، زیرا در حال نوشتن فیلمنامه‌ای مشترک با «یاسمینا رضا» فیلمنامه‌نویس مشهور فرانسوی است که گفته می‌شود این فیلمنامه مشترک، برای خردادماه آماده جلوی دوربین رفتن خواهد شد. «اصغر فرهادی» طراح اصلی جنجال‌ها و درگیری‌های زوج‌های «جدایی نادر از سیمین» است اما آنچه از زندگی خصوصی‌اش در دسترس است این‌که او همسر «پریسا بخت‌آور» کارگردان زن سینمای ایران است که در کارنامه‌ کاری‌اش فیلم پرفروشی همچون «دایره زنگی» می‌درخشد. «اصغر فرهادی» و «پریسا بخت‌آور» صاحب 2 دختر هستند که بی‌شک همه آن‌هایی که «جدایی نادر از سیمین» را دیده باشند، «ترمه» یا همان «سارینا فرهادی» دختر نوجوان اصغر فرهادی را می‌شناسند. تنها چیزی که درباره «سارینا فرهادی» شنیده می‌شود، این است که او امروز در یکی از مدارس فرانسه در حال تحصیل است و با این اتفاق، همه آن‌هایی که به پایان تعلیقی و باز فیلم فرهادی گلایه کرده بودند، به سرانجام ترمه پی بردند: «عاقبت، ترمه از ایران رفت…» همچنین فرزند کوچک‌تر اصغر فرهادی هم دختری یک‌ساله است.

منبع : انتخاب

دیدگاه‌ها
  1. سبا می‌گوید:

    عالی بود
    مرسی

    دوست داشتن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s