مجموعه عکسهای کاملی از مراسم اهدا جام،اختتامیه و حواشی فینال یورو 2012

فرستاده شده: ژوئیه 2, 2012 توسط Admin در Euro 2012, Event
برچسب‌ها:, , , , ,

مجموعه عکسهای کاملی از مراسم اهدا جام،اختتامیه و حواشی فینال یورو 2012

اسپانیا 4 – ایتالیا صفر: اسپانیا تاریخ را از نو نوشت

اسپانیا با برد چهار بر صفر مقابل ایتالیا در ورزشگاه کیف توانست با فتح یورو 2012 به سومین قهرمانی پیاپی خود در جام‌های بزرگ برسد و در این زمینه صاحب رکورد شود.

آنها در یورو 2008 و جام جهانی 2010 هم قهرمان شده بودند و اولین تیمی هم شدند که از عنوان قهرمانی خود در یورو دفاع می‌کند.

دل‌بوسکه پیش از بازی اشاره کرده بود که شاید تیمش با یک مهاجم سنتی به میدان برود اما باز هم ترجیح داد سسک فابرگاس را در پست شماره 9 کاذب بگمارد.

چزاره پراندلی هم اینیاتسیو آباته را که از مصدومیت رهایی یافته بود به جای فدریکو بالتزارتی در ترکیب اصلی قرار داده بود.

پس از چند حمله نه‌چندان جدی ایتالیا در دقایق آغازین، اسپانیا به‌سرعت ریتم خود را به بازی تحمیل کرد و ایتالیا مجبور شده بود به عقب برود و مقابل امواج پیاپی حملات سرخپوشان دفاع کند و هرزمان که توانست دست به ضدحمله بزند.

سرخیو راموس در اوایل بازی توپ را با ضربه سر به بیرون زد، اما اولین فرصت جدی بازی نصیب چابی شد که پس از یک و دو با فابرگاس با ضربه‌ای تماشایی توپ را به سمت دروازه زد اما توپ با اختلافی بسیار اندک از روی دروازه جیان‌لوییجی بوفون به بیرون رفت.

اسپانیا تنها چهار دقیقه بعد و در دقیقه 14 بود که پیش افتاد. آندرس اینیستا معمار این گل بود. او توپ را در اورلپ به فابرگاس سپرد و این مهاجم کاذب هم توپ را گرفت، جورجیو کیه‌لینی را از جریان بازی محو کرد و آن را برای داوید سیلوا به صورت کوتاه سانتر کرد و او هم با ضربه سر توپ را به سقف دروازه بوفون زد.

ایتالیا تلاش کرد بازی را برگرداند و ضربه ایستگاهی آندره‌آ پیرلو از فاصله 20 متری با برخورد به مدافعان اندکی ارتفاع پیدا کرد و به بیرون رفت. هافبک یوونتوس کرنر را زد و سانتر خطرناک او را ایکر کاسیاس با نوک انگشتان دفع کرد.

ایتالیا در دقیقه 21 ضربه سخت دیگری خورد. کیه‌لینی مصدوم شد و لنگ‌لنگان زمین را ترک کرد و بالتزارتی به جایش به میدان رفت.

اندکی بعد جرارد پیکه با خطایی خشن روی پای آنتونیو کاسانو اولین بازیکن اخطاری دیدار شد.

ایتالیا البته اجازه نمی‌داد که اسپانیا بازی را کاملا در دست بگیرد و در این دقایق تا حدی که مقابل اسپانیا قابل قبول باشد توپ را در اختیار داشت.

بالتزارتی حضور فعالی در بازی داشت و سانتر دیدنی او را کاسیاس با نوک انگشتان دور کرد و توپ به پیکه برخورد کرد و کاسیاس توانست با خیالی آسوده توپ را در آغوش بگیرد. سپس شوت بالتزارتی از سمت چپ را کاسیاس گرفت.

ایتالیا به حملات خود ادامه می‌داد و این بار نوبت به آنتونیو کاسانو رسید که شوت بزند. توپ از بین پاهای دو مدافع اسپانیا گذشت اما کاسیاس اجازه نداد این اتفاق برای او بیفتد و توپ را گرفت. ایتالیا حمله می‌کرد و تماشاگران اتفاقی نادر را شاهد بودند: این که اسپانیا به فکر ضدحمله است!

اما همین ضدحملات بود که کار را برای ایتالیا بسیار دشوار کرد. در دقیقه 41 بود که اسپانیا به گل دوم رسید. جوردی آلبا توپ را به چابی سپرد و خودش به قلب دفاع ایتالیا زد. چابی پاسی فوق‌العاده تماشایی به آلبا داد و او هم با شوتی سرضرب توپ را از کنار دستان بوفون به گل دوم تبدیل کرد.

اسپانیایی‌ها خوشحال بودند اما ایتالیا به فکر برگرداندن بازی در همان نیمه اول بود. شوت خوب ریکاردو مونتولیوو را باز هم کاسیاس به خوبی دفع کرد تا اسپانیا با برتری دو گل به رختکن برود.

پراندلی در نیمه دوم آنتونیو دی‌ناتاله را به جای کاسانو به میدان فرستاد. دی‌ناتاله که تنها گل خورده اسپانیا در این تورنمنت را زده بود کم مانده بود در همان ابتدا گل بزند ولی سانتر آباته را با ضربه سری از روی نقطه پنالتی با فاصله‌ای اندک از بالای دروازه به بیرون زد.

پس از این ضربه بود که اسپانیا به حملات گسترده دست زد تا گل سوم را بزند. فابرگاس یک بار توپ را با فاصله‌ای اندک به بیرون زد، و یک بار هم حرکت او داشت به‌شدت خطرناک می‌شد که ابتدا بوفون و سپس آباته نگذاشتند که اینیستا دروازه خالی را باز کند.

ایتالیا خوش‌اقبال بود که داور پنالتی واضحی را به سود اسپانیا اعلام نکرد. لئوناردو بونوچی در محوطه جریمه با دست توپ را زد اما داور در میان ناباوری بازیکنان اسپانیا دستور به ادامه بازی داد.

اندکی بعد دی‌ناتاله که از تله آفساید گریخته بود می‌توانست گل بزند اما ضربه او را کاسیاس عالی دفع کرد و سپس خود مهاجم اودینزه توپ را می‌خواست برای آباته بفرستد اما آن را به کاسیاس تقدیم کرد.

سپس تعویض‌ها از راه رسیدند. سیلوا و مونتولیوو جای خود را به پدرو و تیاگو موتا دادند. اما موتا تنها سه دقیقه پس از ورود به میدان به دلیل آسیب همسترینگ مجبور به ترک میدان شد و ایتالیا چاره‌ای نداشت جز این که نیم ساعت پایانی را ده‌نفره بازی کند؛ پراندلی هر سه تعویض خود را انجام داده بود.

در نتیجه ده‌نفره شدن ایتالیا بود که اسپانیا با خیالی آسوده و با حوصله فراوان تنها به پاس‌های پیاپی پرداخت. آنها مالکیت توپ را در اختیار داشتند و تنها آن را پاس می‌دادند تا زمان بازی بگذرد!

در دقیقه 74 بود که فابرگاس جای خود را به فرناندو تورس داد، بازیکنی که تنها گل فینال یورو 2008 را زده بود. در این لحظه تنها پرسشی که مطرح می‌شد این بود که آیا اسپانیا دوباره گل خواهد زد و آیا دل‌بوسکه به فکر افزایش اختلاف است؟ حملات اسپانیا با حضور تورس خطرناک‌تر شد و در یک صحنه پدرو موقعیتی عالی داشت اما توپ را به تیر و بیرون زد، هرچند که داور اعلام آفساید کرده بود.

اسپانیا باز هم می‌توانست به پنالتی برسد اما داور خطای هند آشکار دیگری را، این بار از فدریکو بالتزارتی نگرفت.

اما گل‌های دیگری در راه بود. تورس در دقیقه 84 روی پاس فوق‌العاده دیگری از چابی با بغل پا و در حالی که توپ با دستان بوفون هم برخورد کرد با ضربه‌ای نرم گل سوم را زد. خوان ماتا در دقیقه 85 به جای اینیستا به میدان آمد و در اولین بازی خود در این تورنمنت گل‌زنی کرد. تورس با پاس بوسکتس به پیش تاخت و موقعیتی عالی یافت اما ترجیح داد توپ را به ماتا بسپرد و او هم دروازه بدون دروازه‌بان ایتالیا را باز کرد.

بازی اتفاق دیگری نداشت جز پاس‌های پیاپی اسپانیایی‌ها؛ آنها در نهایت با این قهرمانی تاریخ را تغییر دادند.

سایت گل

اينيستا بهترين بازيکن ميدان فينال يورو 2012

  ديدار فينال يورو 2012 شب گذشته در ورزشگاه المپيک شهر کيف اوکراين برگزار شد و اسپانيا موفق شد با نتيجه 4 بر صفر ايتاليا را شکست دهد و تاج قهرماني را بر سر گذارد.

گل‌هاي اسپانيا را داويد سيلوا، جوردي آلبا، فرناندو تورس و خوان ماتا به ثمر رساندند.

آندرس اينيستا، هافبک 28 ساله ماتادورها که 87 دقيقه در زمين حضور داشت، با 78 پاس که 57 پاس آن سالم بود، به عنوان بهترين بازيکن ميدان انتخاب شد.

همچنين ژاوي هرناندز با کسب 25 درصد آرا به عنوان بهترين بازيکن از نگاه هواداران برگزيده شد.

دیدگاه‌ها
 1. negarlovemaria می‌گوید:

  ديشب خيلي خوشحال شدم يك شب رويايي بود

  دوست داشتن

 2. PARIS my LOVE می‌گوید:

  خوش به حال هواداراشون چه ذوقی کردن.

  دوست داشتن

 3. saynaa می‌گوید:

  خیلی خیلی عالی بود مرررسییییی

  دوست داشتن

 4. من می‌گوید:

  چه دخترای فوتبالی ای داریم.باریکلا

  دوست داشتن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s